Rynek produktów do fitnessu na Amazon

Gdy w czasie pandemii zamknięto siłownie i wiele ośrodków sportowych, popularność zyskało ćwiczenie w domach oraz w plenerze. Nadal obserwujemy ten trend, a wraz z nim zainteresowanie zakupem sprzętu fitness i sportowego. Wiele osób korzysta z zajęć online, aplikacji z treningami czy planów indywidualnych. Zanim jednak zaczną ćwiczyć, potrzebny jest sprzęt, strój i wiele akcesoriów, których konsumenci poszukują m.in. na Amazon.

W lutym-marcu 2020 sprzedaż w kategorii “Sports & Outdoor Play” wzrosła o 211%. Warto obserwować ten trend, bo prawdopodobnie zostanie z nami na dłużej, razem z nowym stylem życia, w który wpisany jest praca hybrydowa oraz duże zainteresowanie zakupami w e-commerce. 

Jakie produkty fitness najlepiej sprzedają się na Amazon?

Analizując listę bestsellerów Amazona możemy zaobserwować, jakiego typu produkty są najpopularniejsze. Warto jednak pamiętać, że serwis aktualizuje te informacje co godzinę. Zanim wyciągniesz wnioski i wprowadzisz zmiany w swoim biznesie, obserwuj trendy i tendencje utrzymujące się przez pewien czas.

Osoby uprawiające sport chętnie kupują wszelkiego rodzaju odzież, sprzęty i akcesoria potrzebne do treningów. Do najczęściej wybieranych produktów na Amazon należą:

 • maty do jogi,
 • odzież i bielizna sportowa,
 • hantle,
 • ławki do ćwiczeń,
 • taśmy oporowe.

5 punktów, o których warto pamiętać sprzedając produkty z kategorii fitness

Zakupy w kategorii fitness, a także ogółem sport, rządzą się nieco innymi prawami niż np. w kategorii beauty. Tutaj duże znaczenie mają opisy parametrów, funkcjonalności czy dokładne zdjęcia produktów. Sprzedając rzeczy z kategorii fitness na Amazon zadbaj o to, aby użytkownicy mieli łatwy dostęp do wszystkich informacji, których potrzebują, aby podjąć decyzję o zakupie.

 1. Zdjęcia
  Na zdjęciach produkt powinien być dobrze widoczny oraz występować w takiej wersji kolorystycznej, w jakiej jest faktycznie sprzedawany. Jeżeli oferujesz produkt w kilku wariantach, przedstaw każdy z nich na zdjęciach. Istotne jest również pokazanie produktu pod różnymi kątami, a jeśli jest to odzież lub obuwie – w użyciu, na modelce lub modelu.
 2. Tytuł
  Zdjęcie, tytuł i cena to najistotniejsze informacje o produkcie, które widzą użytkownicy w wynikach wyszukiwania. Aby z łatwością zrozumieli co oferujesz, tytuł powinien być prosty i konkretny. Może składać się np. z marki, nazwy produktu, rozmiaru lub innego kluczowego parametru oraz koloru (jeśli ma on znaczenie). Przykład: Buty NIKE do biegania r. 36 różowe.
 3. Opis
  Na stronie produktu powinny znaleźć się wszystkie istotne informacje na temat jego zastosowania oraz kryteriów wyboru (np. tabela rozmiarów). W zależności od zaawansowania użytkownika, jego wiedza może być różna. Przykładowo, hantle mogą chcieć kupić zarówno osoby ćwiczące amatorsko w domu i niemające wiedzy na temat wyboru sprzętu, jak i właściciele klubów fitness czy trenerzy personalni. Ważne, aby każdy użytkownik znalazł zwięzłą i konkretną informację na temat tego, co oferujesz.
 4. Parametry
  W przypadku sprzętu i odzieży sportowej specyfikacja ma duże znaczenie przy wyborze produktu. Jasno przedstawione informacje, np. na temat ochrony przed zimnem czy odprowadzania wilgoci, są ważnym elementem opisu. Przedstaw parametry tak, aby były łatwe do odnalezienia i zrozumienia.
 5. Słowa kluczowe
  Tworząc tytuł i opis korzystaj z fraz, które są często wyszukiwane przez użytkowników. Możesz to sprawdzić np. porównując różne zestawy słów w Planerze słów kluczowych Google. Im więcej osób wyświetli Twój produkt, tym większa szansa na sprzedaż. Przykład wykorzystania fraz kluczowych w celu lepszego nazwania produktu znajdziesz w naszym artykule o Amazon Best Seller Badge.

Czy warto sprzedawać produkty fitness na Amazonie? 

Zanim zdecydujesz się zainwestować w sprzedaż produktów sportowych lub fitness, sprawdź ofertę konkurencji. Zastanów się, czy jesteś w stanie zaproponować atrakcyjną cenę lub wprowadzić produkt, który cieszy się dużą popularnością, ale dystrybuuje go niewielu sprzedawców. W tej kategorii duże znaczenie mają znane, światowe marki. Konkurencja często oferuje te same produkty lub takie o bardzo zbliżonych parametrach. To, czym możesz zyskać przewagę to cena, trafny wybór oferowanych produktów i bardzo dobre opinie użytkowników.

Fitness to popularna kategoria na Amazon, dlatego konkurencja w tym przypadku jest duża. Inwestycja może opłacić się tym, którzy mają dobrą ofertę oraz wysoką jakość produktu i obsługi klienta. Efekty biznesowe, jak w przypadku większości inwestycji, prawdopodobnie nie będą natychmiastowe, jednak w oparciu o nasze 8-letnie doświadczenie, widzimy w branży fitness potencjał dużych zysków.