Zalety Amazona – dlaczego warto skupić się na międzynarodowej platformie?

Amazon jest rozpoznawalną na całym świecie marką, która posiada bazę magazynową, własną logistykę i wieloletnie doświadczenie sprzedażowe. To największy istniejący marketplace, który pozwala dotrzeć do setek milionów klientów w Europie i na świecie. W samej Europie jest to ok. 150 milionów potencjalnych e-konsumentów. Zalety Amazona są niezliczone. Oprócz tego, że umożliwia dotarcie do szerokiego grona odbiorców, korzysta z wielu mechanizmów, które pozwalają sprzedawać coraz więcej produktów, a tym samym każdego dnia tworzyć atrakcyjniejszą ofertę. Marka Amazon i to, jak działa ten znany marketplace, przyciąga kupujących i napędza popyt.

Zalety Amazon

Sklep internetowy Amazon cieszy się popularnością wśród sprzedawców, ponieważ umożliwia wystawianie towarów na swoich witrynach, dzięki czemu przedsiębiorca może dotrzeć nawet do kilkuset milionów e-konsumentów. To bardzo istotna informacja dla wszystkich polskich biznesów z branży e-commerce, którzy chcą się rozwijać poza granicami kraju. Olbrzymia skala działania Amazona sprawia również, że jest on ogromną bazą danych dotyczących zwyczajów zakupowych klientów. Dzięki temu może perfekcyjnie rozpoznawać i przewidywać trendy, a w odpowiednim momencie skupić się na promowaniu właściwych produktów. Tak potężna wiedza pozwala Amazonowi tworzyć własne marki, pod którymi oferuje szeroką gamę produktów.

Dla kupujących Amazon to bardzo konkurencyjny sklep, ponieważ często towary są tam dostępne w cenie niższej niż rynkowa. Między innymi dzięki temu Amazon jest dziś gigantem i (zwłaszcza na amerykańskim rynku) deklasuje konkurencję. Amazon to również nowoczesne technologie i ogromne możliwości zarówno dla sprzedających, jak i kupujących. Wykreował wiele unikalnych usług, np. Amazon Prime, czyli swego rodzaju subskrypcję, która daje możliwość korzystania z różnych serwisów, darmowej 24-godzinnej dostawy, wyjątkowych promocji i wielu innych przywilejów.

Zalety sprzedaży na Amazon

Jeśli chodzi o sprzedaż na Amazon, opinie są zdecydowanie pozytywne. Dla polskich przedsiębiorców Amazon jest miejscem, w którym mogą się rozwinąć, jeśli osiągnęli już wysoką sprzedaż na rodzimym rynku i chcą się dalej rozwijać. Ważne jest, aby sprzedający zaplanował strategię działania, przeanalizował swoje możliwości logistyczne oraz ustalił jasne procedury w zakresie obsługi i wsparcia klientów. Amazon jest nastawiony zdecydowanie na zadowolenie klienta z zakupów. Tym sposobem zyskuje nowych odbiorców, a także informacje dotyczące ich przyzwyczajeń zakupowych. Dzięki temu przejmuje coraz większy fragment rynku e-commerce.

Warto wiedzieć, że jedną z najsilniejszych kart Amazona jest szybkość dostawy. Jeśli polski Amazon osiągnie poziom logistyki zbliżony np. do Wielkiej Brytanii, to klient będzie mógł odebrać przesyłkę nawet tego samego dnia. Amazon oferuje sprzedającym dwa warianty logistyczne: FBM (wysyłka towarów bezpośrednio do klientów) oraz  FBA (wysyłka do centrów logistycznych Amazona, które zajmują się transportem w imieniu sprzedawcy). Druga opcja to atrakcyjne rozwiązanie, ponieważ Amazon odpowiada za wysyłkę towarów, dba o terminowość jej realizacji oraz obsługuje zwroty.

Kupowanie na Amazonie

Jak kupować w Amazon? To proste! Wystarczy założyć konto w serwisie, podać swój adres i najlepiej numer karty kredytowej lub debetowej. Dzięki temu uzyskuje się dostęp do uproszczonej procedury zakupów. Karta płatnicza jest również potrzebna do korzystania z usług abonamentowych, np. Amazon Prime. Na polskim Amazonie można również płacić za pomocą usługi Przelewy24 lub Blikiem. Możliwe jest kupowanie na Amazonie nie tylko polskim, ale i na każdej regionalnej stronie Amazona. Dokonując zakupów na zagranicznych stronach Amazona można uzyskać informację, czy dany produkt wysyłany jest do Polski. Niemiecka strona Amazona jest przetłumaczona na język polski, co sprawia, że kupowanie na amazon.de jest bardzo wygodne, a przy kwocie zamówienia powyżej 39 euro często można liczyć na darmową dostawę. Dzięki centrom logistycznym znajdującym się w Polsce czas dostawy wynosi od 3 do 5 dni roboczych. Można też dopłacić do ekspresowej lub nawet 24-godzinnej realizacji zamówienia.