Rynek artykułów dla zwierząt – wszystko co powinien wiedzieć sprzedawca na Amazonie

Z roku na rok sektor artykułów dla zwierząt domowych rośnie. Na terenie Europy, aż 88 milionów gospodarstw domowych (38%) posiada przynajmniej jednego zwierzaka. W skali globalnej przewiduje się, że do 2028 roku sektor ten wzrośnie o kolejne 16,3 %. Jak ta dynamiczna ekspansja przekłada się na sprzedaż produktów na Amazon? W tym artykule odpowiadamy na to pytanie.

Rynek artykułów dla zwierząt – zarys

Pandemia koronawirusa spowodowała, że wiele sektorów odnotowało znaczny spadek popytu na produkty i usługi. W przypadku sektora artykułów dla zwierząt domowych, tendencja była odwrotna i do 2028 roku przewiduje się, że rynek ten wzrośnie o kolejne 16,3 %.

Ze względu na czasowe lockdowny i ograniczenia w przemieszczaniu się, nawyki społeczeństwa uległy zmianie i większość czasu w 2020 roku spędzaliśmy w domowym zaciszu, poświęcając więcej czasu i uwagi naszym pupilom. W tym trudnym okresie, wiele osób zdecydowało się również na zakup lub adopcje zwierzaka, który stał się rodzajem odskoczni od trudnej i niekiedy monotonnej rzeczywistości. Pandemiczne realia pobudziły popyt na usługi i produkty dla zwierząt domowych i przyczyniły się do wzrostu na rynku produktów do pielęgnacji zwierząt.

Nie bez znaczenia pozostaje obecny od dziesięcioleci trend humanizacji zwierząt, czyli traktowanie zwierząt domowych jak członków rodziny. Ten trend mocno kształtuje rynek produktów dla pupili, wpływając na pojawianie się kategorii premium i wyższych, obejmujących produkty luksusowe dla zwierzaków, takie jak ubranka, legowiska, smycze, pokarm oraz zabawki.

Kanały sprzedaży produktów dla zwierząt domowych

W kwestii zwyczajów zakupowych konsumentów, notuje się istotny wzrost wśród klientów, kupujących produkty dla zwierząt online.* W Stanach Zjednoczonych, aż 59% kupujących deklaruje, że zamawia produkty dla zwierząt za pomocą Amazon.

Również na terenie Europy przewiduje się, że sprzedaż produktów za pośrednictwem kanałów e-commerce wzrośnie o 9,3% do 2027 roku.*

Niemcy – Europejski lider sektora pet care

Na terenie Europy to właśnie Niemcy są liderem w tej kategorii produktów, mając ponad 13% udziału w rynku ogólnoeuropejskim w 2020 r. Dzieje się tak za sprawą dużej populacji zamieszkującej teren Niemiec, jak i skłonności konsumentów do wydania dużych sumy pieniędzy na usługi i produkty dla zwierząt.

Rynek artykułów dla zwierząt domowych vs. Amazon

Eksperci SellerSwitch nieustannie śledzą trendy rynkowe w celu odkrywania niszowych kategorii, które dają szansę naszym klientom na skuteczny rozwój biznesu. Nasi analitycy wyróżnili, aż 18 podkategorii produktów dedykowanych zwierzętom domowym, m.in. zabawki dla psa i kota, karmy, posłania, transportery oraz szelki. Na naszej liście TOP 6 znalazły się:

  • Karma dla kota
  • Karma dla psa
  • Szelki dla psa
  • Zabawki dla psa
  • Posłania dla psa
  • Miski dla psa

Wyżej wymienione produkty zostały wyróżnione na podstawie estymowanej miesięcznej ilości sprzedaży dla kategorii pet care na rynku niemieckim.

Zarówno karmy dla kotów i psów generują największe zyski dla sprzedających na Amazonie, a zaraz za nimi plasują się posłania dla psów, drapaki dla kotów oraz szelki dla psów.