Jak przygotować strony produktowe – najlepsze praktyki

Odpowiednio dopracowana strona produktowa w serwisie Amazon to gwarancja większej sprzedaży. Z tego powodu warto opracować najefektywniejszy sposób ich przygotowywania. Przestrzeganie najlepszych praktyk pozwoli na uniknięcie problemów zakłócających lub spowalniających cały ten proces. W jaki sposób tworzyć strony produktowe, które będą przyciągały uwagę klientów? Czym kierować się, aby prowadziły do regularnej i wysokiej sprzedaży?

Zbadaj swoją grupę docelową

To najistotniejszy krok przy rozpoczynaniu prac nad stronami produktowymi na Amazon. Określony target potencjalnych konsumentów powinien przekładać się na sformułowaną treść oraz zdjęcia, które używasz w swoich ofertach. Przekaz skieruj i dostosuj do osób, które będą skłonne do zakupu twoich produktów. Pamiętaj, że odbiorcy mogą nie rozumieć niektórych sformułowań, nie posiadają także zaawansowanej wiedzy technologicznej, dlatego zadbaj o przejrzystość języka. Zdefiniuj potencjalnych kupujących na podstawie danych demograficznych, jak np. wiek, język, lokalizacja, zainteresowania czy zawód.

Kim są użytkownicy Amazon?

Klienci Amazon to zazwyczaj osoby w wieku od 25 do 50 lat, które posiadają status osoby średnio zamożnej. Przyzwyczajeni do wygody zakupów online, szukają okazji, niskich cen; wykazują też duże zainteresowanie nowościami. Użytkowników Amazon cechuje duża lojalność. Chętnie wracają do marek, z których korzystali wcześniej, i z którymi mają pozytywne doświadczenie. Ponadto oczekują podejścia zorientowanego na ich potrzeby. Twoje strony produktowe powinny być też dostosowane do międzynarodowej społeczności, gdyż serwis Amazon jest znany na całym świecie. Zastanów się dobrze, kto może być zainteresowany twoimi ofertami i czego w ich zakresie oczekują kupujący.

Określ trafnie słowa kluczowe

Kolejnym ważnym krokiem jest przeprowadzenie badania słów kluczowych. W sieci znajdziesz kilka narzędzi, które okażą się w tym pomocne. Nie korzystaj z narzędzi słów kluczowych w Google, który różni się od algorytmu rządzącym wyszukiwarkom Amazon. Google to nie tylko wyszukiwarka produktów. Jej użytkownicy mogą szukać informacji, recenzji na ich temat, ale niekoniecznie wyrażają chęć ich zakupu. Amazon to zupełnie inna sprawa – zapytania wprowadza się w celu znalezienia i nabycia towaru. Nie ścigaj się też z wielką konkurencją. Szukaj słów kluczowych rzadziej stosowanych, ale nadal trafnych. Weź pod uwagę, że kilka twoich produktów może występować w różnych wariantach kolorystycznych czy modelach. W kwestiach dotyczących słów kluczowych możesz zaufać zewnętrznym firmom zatrudniających specjalistów w zakresie SEO. Ci znają sprawdzone metody, dlatego warto zainwestować w ten rodzaju usługi i zająć się innymi kwestiami w prowadzonej działalności.

Zadbaj o wygląd oferty

Tytuł i opis produktu to dwa najistotniejsze elementy, które powinny być w pełni dopracowane. To za ich pomocą będziesz w stanie zachęcić kupujących do transakcji. Treść opisu nie może wprowadzać nikogo w błąd, a tytuł musi być czytelny. Nie używaj fraz promocyjnych, informacji o bezpłatnej dostawie oraz nie stosuj znaków specjalnych. W opisie korzystaj z wypunktowań, różnych wielkości czcionek, dzięki czemu uczynisz tekst bardziej przystępnym w odbiorze. Nie przesadzaj z gęstością słów kluczowych, upewnij się, że opis zawiera język korzyści. Nie zapomnij o wysokiej jakości zdjęciach, które przykują wzrok kupujących.

Słuchaj swoich klientów

Najcenniejsze na Amazon są recenzje użytkowników. Z tego powodu nie zapominaj o sprawnej obsłudze klienta, odpowiadaj na pytania, wątpliwości oraz informuj o etapach realizacji zamówienia. Pamiętaj, że musisz wywiązać się z obowiązku zareagowania na zgłoszenie w ciągu 24 godzin od jego wpłynięcia. W przypadku negatywnej opinii nie bój się przepraszać klientów, wspólnymi siłami poszukajcie rozwiązania satysfakcjonującego dla obu stron. Pamiętaj, potencjalni kupujący sugerują się wcześniej zamieszczonymi opiniami.