Sprzedaż Amazon

Zajmiemy się obsługą sprzedaży na Twoim koncie Amazon
Klienci
W efekcie:
Zyskasz wygodne źródło dochodu

Nie będziesz musiał przejmować się zawiłościami sprzedaży na Amazonie. Wszystkim zajmą się dedykowani specjaliści

Oszczędzisz czas i pieniądze

Skorzystasz z naszego doświadczenia, dzięki któremu uda Ci się uniknąć nietrafionych decyzji

Będziesz cieszył się regularnymi zyskami

Tobie pozostanie jedynie czerpanie korzyści finansowych ze sprawnie prowadzonej sprzedaży na Amazon

Wsparcie sprzedaży Amazon – odblokowanie konta

Współpracując z nami, zyskasz możliwość skorzystania z dedykowanej pomocy w kompleksowej obsłudze Twojego konta. Zadbamy o wszystkie aspekty, które mogą zwiększyć Twoją sprzedaż na Amazonie. Będziemy między innymi zarządzać samymi produktami (sprawdzać ich stany magazynowe, wprowadzać nowe pozycje, dbać o opisy, zdjęcia itp.), czy aktywnie promować (poprzez działania pozycjonujące i reklamowe). Przejmiemy także całościowo Twoją sprzedaż przez Amazon (przyjmowanie zamówień, a nawet obsługę Twoich reklamacji).

Jeżeli pojawią się jakieś problemy (np. z zablokowanym kontem), również się nimi zajmiemy, dbając o to, aby Twoja sprzedaż na Amazonie przebiegała sprawnie i bez zakłóceń.

Dlaczego warto rozpocząć sprzedaż na Amazon?

Coraz większą popularnością w Polsce cieszy się sprzedaż produktów na Amazon. Mogą zająć się nią zarówno doświadczeni sprzedawcy, jak i osoby zakładające swój pierwszy biznes. Obsługa sprzedaży przez Amazon umożliwia szybki rozwój firmy i daje dostęp do dużej bazy klientów z całej Europy, a przy tym nie wymaga inwestowania znacznych sum na pierwszych etapach prowadzenia biznesu. Handlując na Amazon, możesz równocześnie z powodzeniem pracować na etacie. W ten sposób będziesz czerpać dodatkowy zysk ze sprzedaży, która, jeśli zdecydujesz się na nasze wsparcie, nie będzie potrzebowała Twojej obsługi.

Sprzedaż na Amazonie FBA – co to jest?

Wyróżniamy 3 modele sprzedaży na Amazon:

  1. Vendor – model B2B polegający na tym, że Amazon kupuje produkty od sprzedawców i sprzedaje je na platformie na własnych warunkach.
  2. FBM (ang. Fulfilment by Merchant) – przypomina Allegro i polega na sprzedaży produktów z magazynu sprzedającego. Zwroty również obsługuje sprzedawca.
  3. FBA (ang. Fulfilment by Amazon) – sprzedający wysyła produkty do magazynów Amazon, skąd trafiają do klienta. Zwroty obsługuje Amazon.

Najkorzystniejsza dla sprzedającego jest sprzedaż na Amazonie FBA, która umożliwia osiągnięcie przychodu rzędu nawet kilkuset tysięcy euro miesięcznie. FBA pozwala także zaoszczędzić dużo czasu. W tym modelu to Amazon zajmuje się logistyką, czyli składowaniem, pakowaniem, wysyłką, zwrotami i obsługą klienta. W przeciwieństwie do modelu Vendor, który jest pełen niekorzystnych zapisów dla dostawców, w modelu FBA nie sprzedajesz Amazonowi swoich produktów, lecz jedynie korzystasz z jego magazynów. W momencie zakupu sprzedaż i wysyłkę obsługuje Amazon.

Obsługa sprzedaży na Amazonie

Choć mogłoby się wydawać, że wybierając model FBA sprzedający nie musi robić nic poza wysyłką produktów do magazynów Amazon, w rzeczywistości nie jest aż tak kolorowo. Sprzedawanie na Amazonie to także m.in.:

  • wybór produktów do sprzedaży (nie warto płacić za magazynowanie produktów, na które nie ma popytu),
  • marketing, promocja i pozycjonowanie produktów,
  • wprowadzanie nowych produktów z opisami i zdjęciami,
  • zarządzanie stanami magazynowymi,
  • zarządzanie rozliczeniami,
  • rozwiązywanie problemów (np. z zablokowanym kontem).

Chcesz rozpocząć sprzedaż na Amazon? Zapewniamy wsparcie wszystkich procesów związanych ze sprzedażą i obsługą konta. Jesteśmy certyfikowanym dostawcą usług Amazon Service Provider Network (SPN), co oznacza, że obsługa sprzedaży na Amazon jest naszą specjalnością. Wybierz wsparcie SellerSwitch i zoptymalizuj swoją działalność sprzedażową na Amazon!